Паломники Хустської єпархії побували на святкуванні у Києві дня Хрещення Київської Русі і 1000-ліття кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира

0
587

27-28 липня у м. Києві відбулися святкові заходи приурочені до Хрещення Київської Русі і 1000 — ліття кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира. В цьому великому святкуванні з благословення Високопреосвященнійшого Марка Митрополита Хустського і Виноградівського взяла участь Хустська єпархія. Поїздку організував голова Паломницького відділу єпархії ієромонах Пімен (Мацола)

27 липня о 06.30 к.ч. наша група (103 чоловіки) прибула в Голосіївську пустинь, де взяли участь у Божественній Літургії приложилися до святинь і поснідали. Потім. згідно регламенту о 14.00 к.ч. група була присутня на Володимирській гірці, де Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святковий молебень біля пам’ятника Хрестителя Русі.

На святкування в столицю із різних регіонів України були привезені великі святині Православ’я: ковчег з мощами і велика ікона святого князя Володимира, а також вісім чудотворних ікон Божої Матері: «Зимненська», «Почаївська», «Ахтрська», «Касперівська», «Песчанська», «Святогорська», «Призри на смирення» і «Троєручиця Бердянська».

Разом з його Блаженством за спільною молитвою молилися представники Помісних Православних Церков, єпископат і духовенство всіх єпархій УПЦ, а також більше 30 000 православних віруючих.

Після закінчення молебню предстоятель УПЦ разом з єпископатом і духовенством очолив багаточисельний Хресний хід з святинями до Києво-Печерської Лаври, де було відслужено Всенощне Богослужіння і всі присутні вклонилися святиням.

28 липня, в самий день Хрещення Київської Русі і 1000-ліття кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в Свято-Успенські Києво-Печерській Лаврі. Після Святкової Літургії Блаженнійший привіта всіх вірників з цим великим святом і благословив всіх.

Також паломники нашої єпархії відвідали святині Києво-Печерської Лаври, Св. Троїцький — Іонінський чоловічий монастир, вклонилися до святинь і подали записки, Св. Арх. Михайлівський Зверинецький пещерний чоловічий монастир, де паломникам було проведено цікаву екскурсію по Храмах — Печерах і святинях монастиря.

29 липня паломники прибули в Св. Успенську Почаївську Лавру. Були присутні на богослужінні і вклонилися до святинь Лаври.
Враження від цієї поїздки паломників дуже цікаві і різні: «В душі підчас молебну відчувався мир і спокій, який так важко здобути».

ієромонах Пімен (Мацола), голова паломницького відділу Хустської єпархії УПЦ

palomniki.in.ua