Розпочалося масове паломництво на Святу Землю

0
149

25 вересня розпочалася поїздка на Святу Землю, організована Паломницьким Центром Української Православної Церкви. У зв’язку з цим, 22 вересня, в Андріє-Володимирському приділі Кафедрального собору УПЦ відбувся молебень «Про подорожуючих».

Богослужіння очолив вікарій Київської єпархії єпископ Гостомельський Тихон.

Після молебню він звернувся до паломників із напутнім словом: «Раніше паломництво було пов’язане з великими труднощами. Люди пливли кораблями, ішли пішки. А зараз ми, впродовж трьох годин чудесним чином опиняємось на Святій Землі. Паломницькі перекази зберегли для нас дуже повчальну історію, пов’язану з преподобним Давидом Гареджийським. Цей святий, побачивши Єрусалим, не наважився увійти до святого міста. Він підняв з дороги три камені і відправився додому. Тієї ж ночі Єрусалимському Патріарху явився ангел, повідомив про вчинок преподобного Давида і сказав, що із цими каменями Давид забирає із собою всю благодать Святої Землі. Патріарх відправив гінця, який вмовив святого Давида повернути два камені і лише один забрати із собою. Саме смирення святого, який не наважився увійти до Єрусалима, перетворило камінці на реліквії. Бажаю, щоб і ваше перебування на Святій Землі було сповнено смиренних молитов».

Масове паломництво вірних Української Православної Церкви відбувається щороку у вересні і приурочене до знижок на квитки, які у цей період надають авіаперевізники. В період з 24 вересня по 2 жовтня на Святу Землю відправиться одночасно 22 групи, організованих Паломницьким Центром УПЦ. В переліку програм поїздок є як традиційні маршрути, так і ті, що включають в себе рідкісні пам’ятки. Серед останніх – археологічний парк «Місто Давида», древня Кейсарія, гора Кармель, та інші.

«Незважаючи на економічну кризу в Україні, Свята Земля залишається центром тяжіння для наших паломників, – прокоментував Володимир Теліженко – директор Паломницького Центру УПЦ. В абсолютних показниках ми не бачимо зменшення кількості прочан. Це означає, що вірні вмотивовані не економічними показниками, а бажанням вклонитись Святій Землі».

Маршрути деяких груп передбачають відвідання не лише Ізраїлю, а також Йорданії і Єгипту. У складі однієї з груп знаходиться офіційна делегація Української Православної Церкви, яку очолює Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука. 27 вересня члени делегації зустрінуться з Патріархом Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла.

ДЖЕРЕЛО: Офіційний сайт Паломницького центру УПЦ